Acest site utilizează module cookie pentru diverse scopuri, inclusiv îmbunătățirea experienței dvs., analiză și reclame. Prin continuarea navigării pe acest site sau făcând clic pe „Acceptare și închidere”, sunteți de acord cu utilizarea de către noi a modulelor cookie. Pentru informații suplimentare, consultați pagina Module cookie.

C925 MarkNet N8130 Fibre Ethernet 100BaseFX, 10BaseFL Print Server

Cod de produs.: 24Z0061

Caracteristici

  • Modalităţi de conectare

Descriere produs

Include kitul de instalare pentru conectivitate C925 şi un server intern de imprimare pentru conectarea la o reţea de fibră optică 100BaseFX sau 10BaseFL, utilizând un conector ST. Acceptă serviciile de aplicaţie TCP/IP (IPv4 şi IPV6, la imprimantele acceptate) şi este compatibilă cu sistemele de operare populare, inclusiv Novell NetWare, Microsoft Windows, precum şi UNIX, Linux şi Apple Mac OS.

"Lansare pagină Web"

Pagina Web înglobată permite administratorilor să actualizeze rapid firmware-ul de imprimantă sau să acceseze setările imprimantei utilizând un browser Web, pentru a monitoriza cu uşurinţă starea imprimantei şi pentru a modifica setările implicite.


Beneficiaţi de fibra optică

Un server intern de imprimare pentru conectarea la o reţea de fibră optică 100BaseFX sau 10BaseFL, utilizând un conector ST. Fără emisii EMF din proiectare şi funcţionează în medii cu paraziţi electrici, precum fabrici sau depozite. Amplasaţi-vă imprimanta sau multifuncţionalul la o distanţă de mii de picioare (sute de metri) de dulapul de cablaj.


Simplu de configurat sau pentru upgrade

Firmware-ul se află în memoria flash, care permite upgrade-uri prin descărcări software. Upgrade-urile firmware se pot stoca în memoria flash şi se pot adresa simultan mai multor dispozitive. Gestionarea este simplificată prin setări de reţea care pot fi stabilite fie automat, fie la distanţă – configuraţi utilizând MarkVision, linia de comandă sau utilitare cu interfaţă grafică.


Securitatea comunicaţiilor în reţea

Autentificarea prin SNMPv3, IPSec şi 802.1x asigură măsuri de securitate pentru comunicaţii şi criptări de date la imprimantele acceptate şi dispozitivele multifuncţionale. SNMPv3 acceptă trafic de gestionare criptat şi autentificat, care protejează configurarea la distanţă şi mesajele de stare a dispozitivului. IPSec se poate utiliza atât cu reţelele de tip TCP/IP IPv4, cât şi cu cele IPv6, şi asigură criptarea şi autentificarea comunicaţiilor la nivelul de reţea.


Asistenţă pentru protocolul de reţea

Serverele de imprimare MarkNet şi conexiunea Ethernet standard acceptă aceste protocoale: TCP/IP IPV4, TCP/IP IPv6, Novell (IPX/SPX inclusiv NetWare Directory Services), AppleTalk™ şi LexLink (DLC/LLC). Toate protocoalele pot fi active simultan. Suportul pentru protocoale simultane permite imprimarea de la diferite sisteme fără reconfigurarea serverului de imprimare.

Specificaţii generale

Cod de produs. 24Z0061
Dimensiuni pachet ambalat(mm - Î x L x l)
  • 50.8 x 153 x 229 mm
Greutate pachet (kg)
  • 1.5 kg
Greutate colet (kg)
  • 15.78 kg

Copiere

Tip de reţea
  • IEEE 802.3 100BaseFX, 10BaseFL Ethernet

Conectivitate

Tip de reţea
  • IEEE 802.3 100BaseFX, 10BaseFL Ethernet
Conectori
  • 1 ST pentru fibră multi-mod 50/125 sau 62,5/125
Suport pentru protocoale de reţea
  • TCP/IP IPv6, IPX/SPX, TCP/IP IPv4, LexLink (DLC), AppleTalk™, TCP, UDP
Metode de imprimare în reţea
  • LPR/LPD, Priză (TCP / IP brut), Funcția poate varia în funcție de imprimantă sau MFP., Direct IP (Port 9100), HTTP, IPP 1.1 (Internet Printing Protocol), NDPS / NEPS (servicii de imprimare Novell Distributed Print, servicii Novell Netware Enterprise Print), Imprimare bazată pe coada NDS, FTP, TFTP, Enhanced IP (Port 9400), Integrarea ThinPrint .print
Protocoale de administrare a reţelei
  • DHCP, APIPA (AutoIP), BOOTP, RARP, mDNS, IGMP, SLPv1, Bonjour, WINS, DDNS, SNMPv3, SNMPv2c, Telnet, NTP, ICMP, DNS, ARP, HTTPs (SSL1/TLS), Finger
Securitate reţea
  • IPSec, SNMPv3, Autentificare 802.1x: MD5, MSCHAPv2, LEAP, PEAP, TLS, TTLS

Sisteme de operare acceptate

Sisteme de operare Microsoft Windows suportate
  • Windows Server 2008 x64 running Terminal Services, Windows Server 2008 x64, Windows Server 2008 running Terminal Services, Windows 2000 Server ce rulează Terminal Services, Windows Server 2008, Windows XP x64, Windows Server 2003 x64, Windows Server 2003, Windows XP, Windows Server 2003 x64 running Terminal Services, Windows Vista x64, Windows 2000, Windows Vista, Windows Server 2003 running Terminal Services
Sisteme de operare Apple suportate
  • Apple Mac OS X, Apple Mac OS 9.2
Sisteme de operare Linux suportate
  • Red Flag Linux Desktop 5.0, 6.0, Ubuntu 7.10, Linspire Linux 6.0, Debian GNU/Linux 4.0, SUSE Linux Enterprise Desktop 10, openSUSE 10.2, 10.3, 11.0, 11.1, SUSE Linux Enterprise Server 8.0, 9.0, 10, 11, Red Hat Enterprise Linux WS 3.0, 4.0, 5.0, Linpus Linux Desktop 9.2, 9.3, Ubuntu 8.04 LTS
Sisteme de operare Novell suportate
  • Novell NetWare 5.x, 6.x cu iPrint sau Novell Distributed Print Services (NDPS), Novell® Open Enterprise Server pentru Netware cu NDS, iPrint sau Novell Distributed Print Services (NDPS)
Sisteme de operare UNIX suportate
  • Sun Solaris SPARC 8, 9, 10, IBM AIX 5.2, 5.3, 6.1, Sun Solaris x86 10, HP-UX 11.11, 11.23, 11.31
Alte sisteme de operare suportate
  • IBM iSeries or IBM AS/400® Systems with TCP/IP with OS/400® V3R1 or later using OS/400 Host Print Transform, Virtually any platform supporting TCP/IP

Caracteristici electrice şi utilizare

Cod UNSPSC
  • 43.20.14.04
Ţara de origine
  • United States

1This product includes software developed by the OpenSSL Project for use in the OpenSSL Toolkit. (http://www.openssl.org/)

Lexmark C925de

Lexmark C925de

Vizualizaţi produs

Lexmark C925dte

Lexmark C925dte

Vizualizaţi produs