Ova lokacija koristi kolačiće za razne svrhe, što obuhvata i poboljšanje vašeg iskustva, analitiku i oglase. Ako nastavite da pregledate ovu lokaciju ili ako kliknete na „Prihvati i zatvori“, prihvatate da koristimo kolačiće. Za više informacija pročitajte stranicu o kolačićima.

C925 MarkNet N8130 Fibre Ethernet 100BaseFX, 10BaseFL Print Server

Br. dela: 24Z0061

Funkcije

  • Povezivanje

Opis proizvoda

Sadrži komplet C925 Connectivity Installation Kit i unutrašnji server za štampanje za povezivanje na 100BaseFX ili 10BaseFL optičku mrežu pomoću ST priključka. Podržava TCP/IP (IPv4 i, tamo gde štampači podržavaju, IPV6) usluge za aplikacije i kompatibilan je sa popularnim operativnim sistemima kao što su Novell NetWare, Microsoft Windows, UNIX, Linux i Apple Mac OS.

Podrška za mrežni protokol

MarkNet serveri za štampanje i standardna Ethernet veza podržavaju sledeće protokole: TCP/IP IPV4, TCP/IP IPv6, Novell (IPX/SPX, što obuhvata NetWare Directory Services), AppleTalk™ i LexLink (DLC/LLC). Svi protokoli mogu biti istovremeno aktivni. Istovremeno podržavanje protokola omogućava štampanje sa različitih sistema bez potrebe da se ponovo konfiguriše server za štampanje.


Bezbednost mrežnih komunikacija

Potvrde identiteta SNMPv3, IPSec i 802.1x pružaju bezbednosne mere za komunikacije i šifriranje podataka na podržanim štampačima i višefunkcionalnim štampačima. Sistem SNMPv3 podržava šifrirano i potvrđeno upravljanje saobraćajem čime se štite poruke za daljinsko konfigurisanje i statusne poruke uređaja. Sistem IPSec može da koristi na TCP/IP IPv4 i IPv6 mrežama i pruža šifriranje i potvrdu identiteta komunikacija na sloju mreže.


Ugrađena Web stranica

Ugrađena Web stranica omogućava administratorima da učitaju firmver štampača ili da pristupe postavkama štampača pomoću Web pregledača da bi jednostavno nadgledali status štampača i menjali podrazumevane postavke.


Jednostavno podešavanje ili nadograđivanje

Firmver se nalazi u Flash memoriji, što omogućava nadogradnje putem preuzimanja softvera. Nove verzije firmvera mogu da se učitaju u memoriju i istovremeno utiču na veći broj uređaja. Upravljanje je pojednostavljeno postavkama mreže koja može da se uspostavi automatski ili daljinski – konfigurisanje je moguće programom MarkVision, odnosno uslužnim programima za komandnu liniju ili za grafički korisnički interfejs.


Prednosti optičkih kablova

Unutrašnji server za štampanje se povezuje na 100BaseFX ili 10BaseFL optičku mrežu pomoću ST priključka. Nema elektromagnetnog zračenja i radi u okruženjima sa električnim smetnjama, kao što su fabrike ili magacini. Postavljanje štampača ili višefunkcionalnog štampača hiljade stopa (stotine metara) od razvodne table.

Opšte specifikacije

Br. dela 24Z0061
Dimenzije pakovanja (mm - V x Š x D)
  • 50.8 x 153 x 229 mm
Težina pakovanja (kg)
  • 1.5 kg
Težina ambalaže (kg)
  • 15.78 kg

Kopiranje

Tip mreže
  • IEEE 802.3 100BaseFX Ethernet

Povezivanje

Tip mreže
  • IEEE 802.3 100BaseFX Ethernet
Konektori
  • Jedan ST za povezivanje multimodnim fiber-optičkim kablom tipa 50/125 ili 62.5/125
Mrežni protokoli
  • TCP/IP IPv6, IPX/SPX, TCP/IP IPv4, LexLink (DLC), AppleTalk™, TCP, UDP
Metode mrežnog štampanja
  • LPR/LPD, Socket (Raw TCP/IP), Function may vary by printer or MFP., Direct IP (Port 9100), HTTP, IPP 1.1 (Internet Printing Protocol), NDPS/NEPS (Novell Distributed Print Services, Novell Netware Enterprise Print Services), NDS Queue-based Printing, FTP, TFTP, Poboljšani IP (Port 9400), ThinPrint .print integration
Protokoli za upravljanje mrežom
  • DHCP, APIPA (AutoIP), BOOTP, RARP, mDNS, IGMP, SLPv1, Bonjour, WINS, DDNS, SNMPv3, SNMPv2c, Telnet, NTP, ICMP, DNS, ARP, HTTPs (SSL1/TLS), Finger
Bezbednost u mreži
  • IPSec, SNMPv3, 802.1x Autentifikacija: MD5, MSCHAPv2, LEAP, PEAP, TLS, TTLS

Podržani operativni sistemi

Podržani Microsoft Windows operativni sistemi
  • Windows Server 2008 x64 running Terminal Services, Windows Server 2008 x64, Windows Server 2008 running Terminal Services, Windows 2000 Server Terminal Services, Windows Server 2008, Windows XP x64, Windows Server 2003 x64, Windows Server 2003, Windows XP, Windows Server 2003 x64 running Terminal Services, Windows Vista x64, Windows 2000, Windows Vista, Windows Server 2003 running Terminal Services
Podržani Apple operativni sistemi
  • Apple Mac OS X, Apple Mac OS 9.2
Podržani Linux operativni sistemi
  • Red Flag Linux Desktop 5.0, 6.0, Ubuntu 7.10, Linspire Linux 6.0, Debian GNU/Linux 4.0, SUSE Linux Enterprise Desktop 10, openSUSE 10.2, 10.3, 11.0, 11.1, SUSE Linux Enterprise Server 8.0, 9.0, 10, 11, Red Hat Enterprise Linux WS 3.0, 4.0, 5.0, Linpus Linux Desktop 9.2, 9.3, Ubuntu 8.04 LTS
Podržani Novell operativni sistemi
  • Novell NetWare 5.x, 6.x sa iPrint ili Novell Distributed Print Services (NDPS), Novell® Open Enterprise Server za Netware sa NDS, iPrint ili Novell Distributed Print Services (NDPS)
Podržani UNIX operativni sistemi
  • Sun Solaris SPARC 8, 9, 10, IBM AIX 5.2, 5.3, 6.1, Sun Solaris x86 10, HP-UX 11.11, 11.23, 11.31
Ostali podržani operativni sistemi
  • IBM iSeries or IBM AS/400® Systems with TCP/IP with OS/400® V3R1 or later using OS/400 Host Print Transform, Virtually any platform supporting TCP/IP

Električna energija i radno okruženje

UNSPSC kod
  • 43201404
Zemlja porekla
  • United States

1Ovaj proizvod uključuje softver razvijen od OpenSSL Project za upotrebu OpenSSL Toolkit-u. (http://www.openssl.org/)

Lexmark C925de

Lexmark C925de

Pregled proizvoda

Lexmark C925dte

Lexmark C925dte

Pregled proizvoda