Tällä sivustolla käytetään evästeitä useisiin eri tarkoituksiin, myös käyttökokemuksen, analytiikan ja mainosten parantamiseen. Jatkamalla tämän sivuston selaamista tai napsauttamalla Hyväksy ja sulje -painiketta hyväksyt evästeiden käytön. Lisätietoja on Evästeet-sivulla.

CS72X, CX72x Lexmark MarkNet™ N8230 Fiber Ethernet -tulostuspalvelin

Osa #.: 27X0802

Ominaisuudet

  • Yhteydet

Tuotteen kuvaus

Sisäinen tulostuspalvelin, jonka avulla voidaan muodostaa yhteys 100BASE-FX- tai 1000BASE-SX-kuituverkkoon LC-liitännän avulla. Tukee TCP/IP-sovelluspalveluita (IPv4 ja tuetuissa tulostimissa IPV6) ja on yhteensopiva suosittujen käyttöjärjestelmien, kuten Novell NetWaren, Microsoft Windowsin, UNIXin, Linuxin ja Apple Mac OS:n, kanssa.

Verkkoyhteyksien suojaus

Tulostuspalvelin tukee standardien SNMPv3, IPSec ja 802.1x mukaista todennustietojen salausta kaikissa tuetuissa tulostimissa ja monitoimilaitteissa. VLAN-suodatuspaketin käsittelyn kaltaiset lisätoiminnot parantavat nopeutta entisestään.


Helppo, integroitu korttiasennus

Kortti asennetaan tuettuun Lexmarkin laitteeseen ilman ulkoisia koteloita tai sovittimia. Kuituyhteys toimitetaan yhdellä helposti asennettavalla sisäisellä kortilla, joka sisältää määritykset monille Lexmarkin laitteille (katso tekniset tiedot) sekä tarvittavat sovittimet ja dokumentaation.


Upotettu Web-sivu

Upotetun Web-sivun avulla järjestelmänvalvojat voivat päivittää tulostimen laiteohjelman Flashina tai käyttää tulostimen asetuksia verkkoselaimella tulostimen tilan seuraamista ja oletusasetusten muuttamista varten.


Verkkoprotokollan tuki

Samanaikainen aktiivinen protokollatuki mahdollistaa tulostamisen eri järjestelmistä ilman lisämäärityksiä. Esimerkiksi Lexmarkin vakio-Ethernet-yhteys sisältää TCP/IP IPv4-, TCP/IP IPv6-, Novell- (IPX/SPX ja NetWare Directory Services) sekä LexLink (DLC/LLC) -määritykset. Lisäksi järjestelmä tukee IP-otsikoiden tarkistusta ja vastaanotetun tiedon TCP-UDP-tarkistussummia.


Turvallisuus ja tietojen tarkkuus

Valokuidun tavallista parempi sähkömagneettinen häiriönsieto estää radiotaajuiset häiriöt ympäristöissä, joissa esiintyy runsaasti sähkökohinaa (kuten tehtaissa ja varastoissa). Valokuitujärjestelmät eivät levitä kuparisiirtojohtojen tapaan sähkömagneettisia signaaleja, joten tietojen sähköisiin menetelmiin perustuva sieppaaminen ei ole mahdollista.


Valokuitutekniikan huipulla

Tulostuspalvelin tukee valokuituverkkoja, joiden avulla saavutetaan tietoliikenteen paras kaistanleveys ja turvallisuus. Lexmarkin MarkNet™ N8230 Fiber Ethernet -tulostuspalvelin liitetään Lexmarkin laitteen sisäiseen Ethernet-yhteyteen jommankumman LC-standardin mukaisen kuituportin avulla. Liitäntä mahdollistaa megabitin (100Base-FX) tai gigabitin (1000Base-SX) full duplex -kuitunopeuden.

Boxissa

  • 1 metrin ST-LC-kaapeli
  • Kuitukortin kiinnitystarvikkeet
  • 1 metrin SC-LC-kaapeli
  • Julkaisu
  • ST-ST-kytkin
  • SC-SC-kytkin
  • MarkNet N8230 -kuitu-Ethernet-kortti

Tekniset yleistiedot

Osa #. 27X0802
Pakkauskoko (mm - K x L x S)
  • 154.4 x 203.2 x 304.8 mm
Paino pakattuna (kg)
  • 0.594 kg
Paino pakattuna
  • 5.659 kg

Kopiointi

Verkko tyyppi
  • IEEE 802.3 100BaseFX, 10BaseFL Ethernet

Liitännät

Verkko tyyppi
  • IEEE 802.3 100BaseFX, 10BaseFL Ethernet
Liitännät
  • Yksi ST -liitin 50/125 tai 62.5/125 monikuitukaapelille
Verkko protokolla tuki
  • TCP/IP IPv6, IPX/SPX, TCP/IP IPv4, LexLink (DLC), AppleTalk™, TCP, UDP
Verkkotulostustavat
  • LPR/LPD, Socket (Raw TCP/IP), Function may vary by printer or MFP., Direct IP (Port 9100), HTTP, IPP 1.1 (Internet Printing Protocol), NDPS/NEPS (Novell Distributed Print Services, Novell Netware Enterprise Print Services), NDS Queue-based Printing, FTP, TFTP, Enhanced IP (Port 9400), ThinPrint .print integration
Verkkohallintaprotokollat
  • DHCP, APIPA (AutoIP), BOOTP, RARP, mDNS, IGMP, SLPv1, Bonjour, WINS, DDNS, SNMPv3, SNMPv2c, Telnet, NTP, ICMP, DNS, ARP, HTTPs (SSL1 /TLS), Finger
Verkon tietoturva
  • IPSec, SNMPv3, 802.1x Authentication: MD5, MSCHAPv2, LEAP, PEAP, TLS, TTLS

Tuetut käyttöjärjestelmät

Tuetut Microsoft Windows -käyttöjärjestelmät
  • Windows Server 2008 x64 running Terminal Services, Windows Server 2008 x64, Windows Server 2008 running Terminal Services, Windows 2000 Server käyttää päätepalveluja, Windows Server 2008, Windows XP x64, Windows Server 2003 x64, Windows Server 2003, Windows XP, Windows Server 2003 x64 running Terminal Services, Windows Vista x64, Windows 2000, Windows Vista, Windows Server 2003 running Terminal Services
Tuetut Apple -käyttöjärjestelmät
  • Apple Mac OS X, Apple Mac OS 9.2
Tuetut Linux-käyttöjärjestelmät
  • Red Flag Linux Desktop 5.0, 6.0, Ubuntu 7.10, Linspire Linux 6.0, Debian GNU/Linux 4.0, SUSE Linux Enterprise Desktop 10, openSUSE 10.2, 10.3, 11.0, 11.1, SUSE Linux Enterprise Server 8.0, 9.0, 10, 11, Red Hat Enterprise Linux WS 3.0, 4.0, 5.0, Linpus Linux Desktop 9.2, 9.3, Ubuntu 8.04 LTS
Tuetut Novell-käyttöjärjestelmät
  • Novell NetWare 5.x, 6.x, jossa on iPrint tai Novell Distributed Print Services (NDPS), Novell® Open Enterprise Server Netwarelle NDS:llä, iPrint tai Novell Distributed Print Services (NDPS)
Tuetut UNIX-käyttöjärjestelmät
  • Sun Solaris SPARC 8, 9, 10, IBM AIX 5.2, 5.3, 6.1, Sun Solaris x86 10, HP-UX 11.11, 11.23, 11.31
Muut tuetut käyttöjärjestelmät
  • IBM iSeries or IBM AS/400® Systems with TCP/IP with OS/400® V3R1 or later using OS/400 Host Print Transform, Virtually any platform supporting TCP/IP

Sähköjärjestelmä ja käyttö

UNSPSC koodi
  • 43.20.14.04
Alkuperäismaa
  • Yhdysvallat

1 This product includes software developed by the OpenSSL Project for use in the OpenSSL Toolkit. (http://www.openssl.org/)

Lexmark CS720de

Lexmark CS720de

Näytä tuote

Lexmark CS727de

Lexmark CS727de

Näytä tuote

Lexmark CX725de

Lexmark CX725de

Näytä tuote

Lexmark CX725dhe

Lexmark CX725dhe

Näytä tuote

Lexmark CS720dte

Lexmark CS720dte

Näytä tuote

Lexmark CX727de

Lexmark CX727de

Näytä tuote

Lexmark CS728de

Lexmark CS728de

Näytä tuote

Lexmark CX725dthe

Lexmark CX725dthe

Näytä tuote

Lexmark CS725de

Lexmark CS725de

Näytä tuote

Lexmark CS725dte

Lexmark CS725dte

Näytä tuote